Gaidelių kaimo turizmo sodyba

Sodyba yra 15 km nuo Ignalinos, 56 km nuo Visagino, 115 nuo Vilniaus. Į sodybą galite atvykti automobiliu, valtimis ar baidarėmis, dviračiais, pėstute. Patys atkakliausi gali bandyti keliauti iš Klaipėdos prieš upių tėkmę… Jei į Ignaliną atvyksite autobusu ar traukiniu, Jums pageidaujant – pasitiksime.

Sodybos šeimininkai yra įgiję Tautinio paveldo sertifikatą ir sukuria galimybę stebėti atgimusias senąsias ežeringiausio Lietuvos regiono gyventojų žuvienės virimo tradicijas pagal krašto receptus. Edukacinės programos metu išgirsite, kaip senasis lietuvių gyvenimo būdas veikė mitybos įpročius, kodėl ir kaip maistas stiprino mūsų protėvius, darė juos tokius galingus, įstengusius sukurti ir valdyti Lietuvos didžiąją kunigaikštystę. Pristatymo pabaigoje galėsite paragauti unikalaus skonio žuvienės, o lauktuvėms įsigysite ir šviežiai, pagal senuosius receptus rūkytos ežerų žuvies.

Sodyba – šalia didžiojo pažintinio turistinio maršruto po Aukštaitijos nacionalinį parką kelio.Prie sodybos esančioje kavinėje kiekvieną savaitgalį ant laužo verdama tradicinė krašto žuvienė visiems apsilankantiems be atskiro užsakymo. Kavinėje visada – tik šviežios ežerų žuvies patiekalai. Kelionėje prarastas jėgas galėsite atstatyti ragaudami tradicinių, aukštaitišką stiprybę dovanojančių patiekalų – kiaušinienės su lašinukais, blynų su spirgais ar sūrio padažu ir kt. Kavinėje atsigaivinsite kava ar vaisvandeniais, o nenorintieji pažinti aukštaitiškos mitybos paslapčių, ras ir tradicinių miestietiškų…

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *